Rozhovor s trenérem brankářů – Martin Chour

In informace by NormadSoul

1) Jak jsi se dozvěděl o hokejové reprezentaci neslyšících a co tě přesvědčilo stát se jejich trenérem?

O hokejové reprezentaci neslyšících jsem se dozvěděl od kamaráda Radka Ferbase který mi i dal nabídku stát se trenérem brankářů. Nad nabídkou jsem ani chvíli nerozmýšlel a ihned jsem souhlasil. Být v reprezentaci je pro mě obrovská čest.

2) Jaká je práce s neslyšícími?
Práce s neslyšícími je svým způsobem náročná, je to něco jiného ale ne nezvladatelného. Kluci se snažíporozumět, co po nich chci a máme k dispozici profesionální překladatele, takže to jde.
 
3) Baví tě ta práce? Pokud ano, tak proč?
Práce mě neskutečně baví a naplňuje, po konci s profesionální hokejovou kariérou jsem se furt hledal a najednou přišla nabídka byt trenérem brankařů v repre. Máme super realizační tým, tak jsem si s klukama a našípřekladatelkou sednul. V kabině je super parta. Když se vrátím na začátek září, kde jsme měli třídenní soustředění v Telči a vrátil jsem se domů, tak jsem byl plný pozitivní energie, že jsem si vyjednal i trénovaníbrankařů v Novém Bydžově a Poděbradech. Dostal jsem hlavně chuť se k hokeji vrátit jako brankář a začínám se připravovat na novou hokejovou sezonu. Za tento impuls mohu poděkovat všem, kteří mi dali šanci být trenérembrankařů neslyšících hokejistů.
4) Co je tvůj cíl? Čeho bys chtěl reprezentačním týmu dosáhnout?
Mým cílem je kluky hlavně něco naučit a předat své zkušenosti. Kluci se chtějí zlepšovat a baví je to. To je zaklad všeho. Chci dosáhnout úspěchu na následujících turnajích,co nás čekají. Mistroství Evropy a Mistroství Světa.
 
5) Je něco, co bys vzkázal svým svěřencům?
Klukům chci vzkázat, se snaží být co nejvíce na ledě a chtějí se neustále zlepšovat i mimo repre srazy. Je důležité nevypadnout z tempa a chtít se furt zlepšovat.