OHLÉDNUTÍ ZA ŠAMPIONÁTEM

In Aktuální informace, Reprezentace by NormadSoulLeave a Comment

OHLÉDNUTÍ ZA ŠAMPIONÁTEM

podpořili nás:

 a další: SUDOP, OTORINOFONA  s.r.o, LÉKÁRNA U ZLATÉHO LVA, KANCELÁŘSKÁ TECHNIKA LEJKA, s.r.o., PROF.ING. PETR DVOŘÁK, CSc., MGR. OTA PANSKÝ.

dále s podporou města a obce:

HRADEC KRÁLOVÉ, SEDLIŠTĚ, ŠTERNBERK, VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA – ÚŘAD MĚSTSKÉHO OBVODU PORUBA, STEHELČEVES, STEŽERY, KLADNO, ŽELEZNÝ BROD A VYSOKÁ NAD LABEM

dále s podporou KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

Ve dnech 19. – 30. dubna 2017 se reprezentační výběr zúčastnil Mistrovství světa neslyšících v ledním hokeji. Šampionát se konal již potřetí a tentokrát ho hostily Spojené státy americké.

Naše výprava se vydala na cestu v několika skupinách. Cestování bylo náročné, ale nakonec se nám všem podařilo dostat se do Buffala a protože, byla noc tak přímo do hotelu.

 

 

 

 

 

 

Další den ráno nás čekalo seznámení se se zimním stadionem, programem celého turnaje, pravidly, organizací, a především jsme měli první trénink na tamním ledě. Celkově jsme měli program docela nabitý, některé dny jsme měli zároveň trénink i zápas.

     

Bylo jasné, že odehrajeme minimálně čtyři zápasy. A vzhledem k tomu, že jsme měli možnost sledovat soupeře při jejich trénincích, tak jsme věděli, že to nebudou jednoduché zápasy. Ti, co sledovali náš profil na facebooku, tak vědí, jak jsme dopadli. Je to prostě tak, odehráli jsme ty povinné 4 zápasy a všechny jsme je bohužel prohráli. I přesto, že jsme se snažili a hráli jsme převážně na maximum a s plným nasazením. Soupeři byli lepší. Život i hra jde dál!

Konečné umístění:

  1. USA
  2. Kanada
  3. Finsko
  4. Kazachstán
  5. Česká republika

    

Ze spousty věcí jsme se ponaučili, získali jsme nové zkušenosti a zjistili jsme, že náš tým čeká spousta práce. Náš tým nebyl tak sehraný ani tak profesionální jako ostatní týmy. Měli jsme poměrně málo času na přípravu, a především jsme také museli řešit jak a zda se vůbec na MS podíváme. To se nakonec podařilo, také díky darům od sponzorů, dotacím z měst, obcí či krajů a také především díky široké veřejnosti, která nás podpořila prostřednictvím projektu Hithit.

Během pobytu v USA se nám podařilo navštívit stadion klubu Buffalo Sabres. Podívali jsme se na Niagarské vodopády a také jsme zavítali do Hokejové síně slávy v Torontu. Vzhledem k tomu, že jsme měli při mezipřistání v New Yorku několik hodin čas, tak jsme si také prošli NY.

   
Dále se během konání MS podařilo založit novou hokejovou organizaci – World Deaf Ice Hockey Federation (WDIHF), jejím prezidentem je Roy Hysen z Kanady a jedním z členů je také Jaroslav Milich, který je prezidentem LHNS.

V současné době pracujeme na předání odměn, které si „objednali“ přispěvatelé z Hithit. Také pracujeme na plánu příprav reprezentace, celkově na koncepci ledního hokeje neslyšících.

Nadcházející mezinárodní turnaje:

2019 – Deaflympiáda

2020 – Mistrovství Evropy

2021 – Mistrovství světa – Vancouver, Kanada

Je toho hodně, co nás čeká. Velký kus cesty je za námi, ale mnohem větší kus cesty před námi. Chceme pracovat na tom, aby byl náš tým více vyrovnaný takovým soupeřům jako byly týmy, které nás v USA přehráli. Snad se nám to za čtyři roky podaří.

 

 

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..