Jeff Sauer

In informace by NormadSoulLeave a Comment

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Jeff Sauer, člen americké hokejové síně slávy, dvojnásobný držitel titulu trenér hokejového mužstva na Univerzitě ve Wisconsinu, zemřel ve čtvrtek 2. února 2017, ve věku 73 let. Podlehl rakovině slinivky břišní.

Byl zakladatelem americké hokejové asociace neslyšících (AHIHA). Byl také organizátorem MS USA neslyšících v Buffalu, které bude konat v dubnu tohoto roku.

Během své trenérské kariéry, která trvala 31 let, získal Sauer 655 vítězství a národní tituly v letech 1983 a 1990. Sauer nahradil ve Wisconsinu Boba Johnsona a dovedl tak Jezevce ke třem účastem na NCAA Men´s Frozen Four,  dvanácti odehraným turnajům, šesti titulům playoff WCHA.

„Když mluvíte o pozitivních lidech, kteří se skutečně starají, tak Jeff Sauer je na vrcholu seznamu,“ uvedl v prohlášení Jim Smith, prezident amerického hokeje. Je to neskutečná osobnost celkově v oblasti sportu, ale hlavně z pohledu amerického hokeje, on se opravdu zasloužil o velký pokrok a především zviditelnění ledního hokeje hendikepovaných.

Sauer byl jmenován trenérem amerického národního sledge hokejového týmu v roce 2011. Během šesti sezón, které u národního týmu byl, získaly Spojené státy sedm vítězných titulů na významných mezinárodních soutěžích. V roce 2016 zvítězili Spojené státy po šesté v řadě na World Sledge Hockey Challenge.

Sauer dovedl jako trenér americké sledge hokejisty ke zlaté medaili na Paralympiádě v Soči v roce 2014.

V březnu 2014 řekl Sauer: „Ta chemie toho týmu, který jsem měl a výhra zlaté medaile je pravděpodobně vrcholem mé kariéry, ve vztahu, co jsem byl schopen dosáhnout s různými skupinami hráčů.“

V roce 2011 získal Lester Patrick Trophy za vynikající služby v hokeji ve Spojených státech. Dále získal USA Hockey’s Distinguished Achievement Award v roce 2000 a od americké asociace hokejových trenérů získal ocenění za přínos k celkovému rozvoji ledního hokeje v USA v roce 2004.

„Existuje jen málo takových lidí jako Jeff,“ řekl Dave Ogrean, výkonný ředitel amerického hokeje. „Každý den přinášel do našeho sportu nakažlivou radost. Upřímnou soustrast jeho ženě Jamie a celé rodině.“

Ve Wisconsinu trénoval několik pozdějších hráčů NHL: Bruce Driver (1980-83), Chris Chelios (1981-83), Gary Suter (1983-85), Tony Granato (1983-87), Mike Richter (1985-87), Curtis Joseph (1988-89), Brian Rafalski (1991-95) a Dany Heatley (1999-2001).

„Vždycky mu hodně záleželo na hráčích,“ uvedl Jim Johannson, asistent výkonného ředitele amerického hokeje. „Náš sport na všech úrovních těžil z Jeffova nekonečného nadšení a odhodlání.“

V letech 1971 – 1982 vedl Sauer tým na Colorado College. WCHA ho dvakrát jmenovala trenérem roku (1972, 1975).

„Nikdy to pro mě nebylo jen o výhrách nebo prohrách,“ říkal Sauer. „Vždy to bylo o dělání věcí správným způsobem. Pointou je, že jsem byl schopen každý den ráno vstát a těšit se na svou práci, což mnoho lidí nemůže říct.“

Upřímnou soustrast její manželce Jamie a rodině

výbor sekce ledního hokeje ČSNS

zdroj: NHL.com, cdihf.deafhockey.com

překlad: Lišková Vladimíra[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..