Hodnocení prvního kola Mistrovství České republiky

Termín konání: 25. 2. 2017

Místo konání: Plzeň, zimní stadion Košutka

První kolo MČR se odehrálo na zimním stadionu Košutka v Plzni, kde byl zajištěn jeden led. Celkový průběh a organizace byly bez problémů. Pořadatelé odvedli svoji práci skvěle. Pro diváky i hráče byla otevřena horní restaurace. Velké díky patří panu Železnému a panu Chalupovi za zajištění a dobrou přípravu MČR. Během MČR se nikomu nic nestalo, ani nedošlo k žádnému vážnému úrazu. Celkově hodnotím průběh MČR v Plzni jako výborný.

SK neslyšících Plzeň – SKN Hradec Králové 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

B: 10. Hanousek (Hlavatý), 25. Procházka (Ninger), 31. Novotný M. ml (Hlavatý), 31. Filipi (Procházka)

Přesilovky 0:2
Oslabení 0:0

Vyloučení 7-6

Nachtigal 4 min 30 s, Zudor, Novotný J, Vlach, Kylíšek – Hanousek 3 min, Hlavatý 3 min, Ninger, Rezek

Sestava SK neslyšících Plzeň

Chalupa Jiří – Nachtigal, Novotný Jindřich, Vlach, Zudor – Chalupa Daniel, Chalupa Tomáš, Kylíšek, Kicul, Mašláň, Sagula, Jelen, Vodička

Sestava SKN Hradec Králové

Starý (Valášek) – Luňak, Ninger, Rezek, Peprný – Procházka, Pražák, Hlavatý, Filipi, Novotný M. st, Novotný M. ml, Hanousek, Fišer, Panský

Nejlepší hráč SK neslyšících Plzeň: Chalupa Jiří
Nejlepší hráč SKN Hradec Králové: Starý Michal

Mužstvo Plzně nastoupilo na led proti loňskému mistru SKN Hradec Králové. Jako trenér jsem se snažil o co nejmenší počet obdržených branek od Hradce, protože vím, že Hradec je hodně zkušené mužstvo jako SKN Brno a náš tým ještě nemá tolik zkušeností.  Díky tréninkům, na které před MČR docházeli, se hráči podstatně zlepšili. Hráči Plzně se hodně snažili a nebáli se. Hlavně jsem je naučil, jak správně bránit, hrát tělo na tělo. Trochu rozhodovala přesilová hra. Hradec na začátku trochu polevil a nehrál, jak by měl. Hráli složitě, chyběla jim plynulost v přechodu z obrany do útoku. Celkově jsem byl se zápasem spokojený.

SKN Brno – SKN Hradec Králové 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

B: 2. Procházka (Filipi), 32. a 42. Novotný M ml. (Hlavatý a Fišer)

Přesilovky 0:0
Oslabení 0:1
Vyloučení 5 – 6

Malý 3 min, Holý, Balažovič, Knápec – Filipi 3 min, Panský, Hlavatý, Fišer, Pražák

Sestava SKN Brno

Vejvalka – Bušo, Matyáš, Balažovič, Stehlík. Malý, Knápec, Holý, Kaštánek, Rybníček, Šprla, Klofáč, Kománek, Jahoda

Nejlepší hráč zápasu SKN Brno – Vejvalka Petr

Nejlepší hráč zápasu SKN Hradec Králové – Novotný Milan ml.

Utkání bylo vyrovnané a zajímavé. Za obě mužstva nastoupilo několik velmi zkušených hráčů. Procházka otevřel skóre hned ve 2. minutě. V průběhu 2. třetin diváci neviděli góly, přesto bylo vidět několik šancí na obou stranách. Ve 3. třetině vstřelil 2 góly Novotný M. ml. z Hradce Králové a uzavřel na konečný výsledek 3:0.

SK neslyšících Plzeň – SKN Brno 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

B: 17. Kylíšek (Nachtigal) – 2. Balažovič (Malý), 5. Rybníček (Bušo, Klofáč), 6. Malý (Rybníček, Knápec), 11. Šprla (Balažovič, Bušo), 29. a 33. Bušo (Knápec), 30. Rybníček (Holý)

Přesilovky 0:4
Vyloučení 7 – 3

Nachtigal 4 min 30s, Jelen, Kylíšek, Novotný J, Mašlaň – Balažovič 3 min, Holý

Nejlepší hráč SK neslyšících Plzeň: Kylíšek Václav
Nejlepší hráč SKN Brno: Bušo Jaroslav

V první třetině se nechávala Plzeň zbytečně často vylučovat, což v podstatě rozhodlo zápas. V první třetině jsme ze 4 přesilovek inkasovali 4 branky. Zkušené Brno budilo respekt a to vedlo k tomu, že Plzeň nehrála tak, jak by měla. Plzeň nechávala hodně volných hráčů, kteří pak této situace využili a dali gól. Po druhé třetině jsem je nabádal, aby se nebáli a hráli svoji hru. Zlepšilo se to a hráči začali hrát tělo na tělo. Pak byla hra celkem vyrovnaná a šance byly opět na obou stranách.