Soustředění v Nymburku

In Aktuální informace, Reprezentace by NormadSoul

Ve dnech 1. až 3. listopadu 2019 se uskutečnilo v pořadí druhé soustředění sezóny 2019/2020. Tentokrát se reprezentace sešla ke třem tréninkovým jednotkám a jednomu zápase na zimním stadionu v Nymburce. Na sraz dorazilo 15 hráčů do pole a 4 brankáři. Bohužel se ze zdravotních důvodů omluvili 3 členové základní sestavy (Tomáš Hartinger, Milan Novotný a Václav Beránek).

V páteční tréninkové jednotce jsme se zaměřili na zdokonalování individuálních dovedností. Většinu tréninku jsme se věnovali powerskatingu, vedení kotouče a střelbě. S tréninkem jsem byl velmi spokojen. Na většině hráčů je znatelné zlepšení individuálních dovedností. V sobotní tréninkové jednotce jsem již hráče rozdělil do formací a připravovali jsme se na večerní zápas. Zkoušeli jsme si založení útoku z obranného pásma, hru v obranném pásmu, postavení na buly, práci před oběma brankami a řešení přečíslení 2 na 1.

     

Večer jsme sehráli přátelský zápas s týmem Fanklubu BK Mladá Boleslav. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání. S týmem z Mladé Boleslavi jsme se utkali v loňském roce a jednoznačně jsme prohráli. Navíc náš soupeř přijel do Nymburka ještě v silnější sestavě než v loňské sezóně. Od prvního střídání se projevily soupeřovy kvality, výborně bruslil a kombinoval. My jsme naopak rychlostně zaostávali, prohrávali jsme osobní souboje a ani jsme nebyli schopni udržet se na kotouči v obranném pásmu soupeře. Soupeř byl jednoznačně lepší a i přes naši veškerou snahu pohodlně navyšoval skóre až na konečných 13:4.

       

Soustředění jsme zakončili v neděli dopoledne intenzivním tréninkem, při kterém jsme pilovali střelbu a hráli na malém prostoru. Za tréninkové nasazení hráči zaslouží pochvalu. Na většině je vidět výkonnostní růst. Natrénované činnosti však ještě nejsme schopni plně aplikovat při herních situacích v zápase.

Mgr. Petr Dostál hlavní reprezentační trenér